Forum Gildii ZN

Ogłoszenie

Wypady

Codzienne misje HM w Kintaju: Klik
Wypad na WIK: Klik

Weakendowe Wypady z ZN:) Klik


Eventy

3 URODZINY ZN: Klik




Informacje







#1 2011-08-30 03:18:51

Kuchiki Otto

Zbanowany

Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 61
Punktów :   

Poradnik Zuko- Eye Of The North: Speed Book

Witam!

Na początku chciałem bardzo podziękować wszystkim czytającym za zaglądnięcie do owego poradnika mojego skromnego autorstwa:). Gdy już "wymieniliśmy" uprzejmości czas chyba aby zacząć opisywać to po co tu przyszliście. Jak wszyscy wiemy tak zwany GWEN (Guild Wars Eye of The North) jest w sumie dosyć prostym dodatkiem do gry Guild Wars. Dodatek ten wyposażony jest w wiele podziemnych misji tak zwanych "Dungów" jak i co bardzo interesująco wielu umiejętności dla profesji jak i PvE(których możemy mieć tylko 3 na pasku). Tak więc zacznę może wymienienia jakież to wspaniałe title możemy uzyskać w w owej kampani:

1. Legendarny Mistrz Północy- Aby osiągnąć ten tytuł należy wykonać wszystkie misje na nm i hm(tu nie ma mastera itd) wszystkie dungi na NM oraz NIE WSZYSTKIE dungi na Hm(można opuścić 2 albo 3). Tak wiec dungi an HM zostawiamy sobie na koniec(polecam ominąć między innymi odłamki orr gdyż jest to dosyć trudny dung a szczególnie boss) oraz oczywiście odkrycie mapy bo za to też idą punkty, jednak nie martwcie się, odkrywanie mapy nie jest trudne w GWEN tak jak w innych kampaniach

2. Asura, Norn, Awangarda i Krasnoludy- Czyli standardowe Punkty frakcji. Od poziomu danego titla zależy jak silne będą jego umiejętności. Oznacza to, ze np umiejętność "Ruszasz się jak Krasnolud!" od Nornów będzie zadawała coraz więcej obrażeń jeśli będziemy zwiększać poziom titla frakcji nornów. Dodatkowo na ziemiach nornów wraz ze zwiększonym poziomem rośnie nam "bonus" w postaci zwiększonej ilości punktów hp. Każda frakcja na swoich ziemiach ma określony bonus i w każdym przypadku zależy on od wysokości titla danej frakcji.

Tak więc to tyle. jeśli chodzi o Title teraz zacznę objaśniać jak najlepiej je zdobywać. Zacznę od punktów Frakcji ponieważ tutaj dochodzą kolejne ważne zagadnienia, poza tym Legendarnego Mistrza Północy możemy nabijać wraz z tym .
Teraz pokażę wam uzupełnioną księgę bohatera. Jest to książka którą możemy dostać od przedstawiciela każdej frakcji. Każda wypełniona przez nas misja w GWEN będzie zapisywana w tej księdze. Im więcej będziemy mieli zapisanych misji tym więcej dostaniemy pkt. Można dostać księgę do misji w trybie normalnym lub zaawansowanym. Za w pełni uzupełnioną książkę w trybie normalnym możemy dostać 20.000 punktów frakcji(Zależy komu oddamy) a za tryb zaawansowany 40.000 do tego oczywiście kasa i doświadczenie. Jak zapewne każdy zauważył niektóre misje maja dopisane przeze mnie zieloną literę "S" w takim wypadku, misję te można wypełnić w tak zwanym speed booku. Speed Book[Ang. Szybka książka] oznacza zbiór misji jakie możemy wykonać w trybie zaawansowanym w około 3-7 minut (zwykle 3-5 ale mogą zajść komplikacje) są na to specjalne sposoby które pod spodem postaram się jak najdokładniej opisać


http://img94.imageshack.us/img94/6650/gwksigabohatera.jpg

Misja 1: Przeciwko Popielcom

http://img198.imageshack.us/img198/8432/przeciw.png

A oto i mapa naszej pierwszej misji. Została ona przeze mnie nieco zmodyfikowana(tak wiem nieudolnie ale co zrobić ) Tak więc, zaczynamy z punku "S" który został nieco zamazany. Aby zrobić misję na speed należy pójść drogą zaznaczoną prze zemnie na czarno. Zaznaczam też, ze należy się pośpieszyć aby uniknąć walki z małą grupą popielców przybywających jako "komitet powitalny" zaraz po naszym pojawieniu się tam. przechodzimy więc przez most na którym już czekają na nasz z utęsknieniem 2 rembajło i jeden szaman. Szybko wybijamy grupkę pamiętając, ze szaman ma deszcz meteorytów który jest niebezpieczny i zarazem wkurzający na HM. biegniemy dalej spotykając grupę 2 popielców łuczników i kolejnego szamana. Przy łucznikach należy się mocno chroniąc gdyż połączenie strzał wybuchowych z ich osobistą i nie małą siłą rażenia jest bardzo nieprzyjemne. Po chwili dalszej drogi skręcamy w prawo i idziemy dalej drogą. Nie minie wiele czasu gdy natkniemy się na punkt który zaznaczyłem na czerwono. Jak nie trudno się domyśleć nie bez powodu.  Znajduje się tam grupa popielców którą można z łatwością ominąć. Należy jedynie chwilę zaczekać oni sami się wycofają gdyż na chwilę obecna są prawdopodobnie an patrolu i chodzą ciągle z punkty A do punktu B. Omijając grupę  popielców uważamy by nie za wcześnie rozpocząć walkę z następną ponieważ nasze starania mogą pójść na marne. Gdy już dotrzemy do punktu z flagą(po drodze są jeszcze 2-03 grupek które można ale nie trzeba omijać) znów musimy chwilę zaczekać. Otóż ku nam zmierza ogromny pożeracz oblężniczy który narobi nam kłopotów jeśli zaczniemy atakować bazę a nie jego. Na szczęście stworzenie to nie posiada nawet tak śladowych ilości inteligencji jak sami popielcy wiec zmierza ku nam niby nas nie widząc i dopiero gdy stanie dokłądnie przed nami zaczyna atakować co trwa dobre kilka sekund w czasie których możemy go wykończyć. Bazę proponuję niszczyć grupami, jesli jest to możliwe wyniszczyć grupy z prawej i zwabić bossów(oczywiście najważniejszy nekro) jeśli jednak się nie uda to trudno, niszczymy całą bazę wraz z boosami i cieszymy się zwycięstwem.


Misja 2: Napaść Na Twierdzę

Kolejna misja. Tu akurat nie będzie potrzebna mapka ponieważ idziemy cały czas przed siebie. Znajdujemy się na małym wzniesieniu przed warownią i atakujemy pożeraczy oblężniczych. Proponuję zacząć od prawej strony. Po przejęciu pożeraczy ustawiamy ich tak aby ostrzeliwały jedną ze stron muru(najlepiej oba na jedną) prawą albo lewą. niemal natychmiast po przejęciu pożeraczy w teleportach niedaleko bramy zaczynają się pojawiać popielce mające za zadanie zniszczyć przejęty przez nas sprzęt. Tu znów moja propozycja wyniszczać najpierw popielców z lewej strony ponieważ nie am tam nikogo, zaś z prawej stacjonują nasi dobrzy znajomi. Dzięki temu po rozprawieniu się z popielcami po lewej pomagamy drużynie Pyr'ego którzy tak czy siak się wskrzeszą jeśli zajdzie taka potrzeba. jeśli oba pożeracze ostrzeliwują jedna stronę muru, to łucznicy nie poiwnni być zagrożeniem dla naszego "tarana" Jeśli jednak dalej on ginie ściągamy na siebie ogień drugiej strony muru lub wyniszczamy znajdujących się tam popielców atakami dystansowymi. Po wtargnięciu do abzy wyniszczamy dwie grupki ustawione na górkach i CZEKAMY. Nie atakujemy głównej części bazy, ponieważ po którtkim dialogu popielców zaczną atakować niszczyciele. jak to mówią "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem" tutaj nie am to znaczenia bo zarówno popielce jak i niszczyciele to nasz wróg i trzeba ich po prostu zniszczyć. Jendka pozwólmy im wyniszczyć się nawzajem, po co odbierać im zabawę prawda ? Po zniszczeniu tutaj wszystkiego co się rusza (nie licząc schwytanych ludzi) cieszymy się zwycięstwem .

Misja 3: Klątwa Nornańskiego Niedźwiedzia

http://img405.imageshack.us/img405/852/mapgwen13.jpg

To jedna z przyjemniejszych misji. Jak zapewne możecie zauważyć zamalowałem drogę do 1 "questa". Dlaczego? Bo jets on kompletnie niepotrzebny. Ma on na celu pokazanie nowym graczom gdzie jest niedźwidź. Jednak posiadanie "Błogosławieństaw Wilka" nie jest potrzebne aby ukończyć tę misję. Aby zrobić misję jak najszybciej rozwalamy jedna grupę mandragor (Uwaga na szarżę, POWALA!) i kilka grup Jotunów po drodze. Nie skręcamy jak już pisałem do ołtarza wilka tylko idziemy dalej. Skręcamy w następną jaskinie najlepiej samy bez hero. Omijamy Jotuny i mandragory i podchodzimy do pierwszego zaznaczonego przeze mnie kółka (najlepiej mieć przy sobie wtedy jakiś skill dodający szybkości albo nawet dwa) stoimy około 2-3 sek i uciekamy gdyż pojawia się albo zaraz pojawi niedźwiedź. Nie jest wymagane nawet zranienie go, wystarczy by się pojawił. Gdy już to się stanie biegniemy po drodze na przeciw jaskini z której właśnie wyszliśmy i sytuacja się powtarza. rozwalamy kolejne grupy Jotunów i kierujemy się do ostatniego punktu gdzie tym razem walczymy z niedźwiedziem. Po jego pokonaniu czas misji powinien wynosić około 5:00 lub mniej. Gratuluję, zakończyliście kolejną misję do speed booka

Misja 4: Krew Zmywa Krew

http://img703.imageshack.us/img703/5958/mapgwen15.jpg

Moja ulubiona Misja do Speed Booka. Dlaczego? Bo można ja zrobić dosłownie w 3 minuty walcząc tylko wtedy gdy to konieczne. Jak to zrobić? Bardzo proste. Aby dokonać tego "cudu" należy mieć w posiadaniu elitke tak zwanego "Ursana" czyli "Błogosławieństwo Niedźwiedzicy". Jeśli posiadamy tą elitkę na misji od początku wędrówka do kaplicy okazuje się po prostu zbędna. tak więc udajemy się drogą którą narysowałem na mapie  znów na czarno (czasami na początku pojawiają się mandragory ale nie zawsze) następnie rozwalamy bramy zmieniając się w niedźwiedzia i wbijamy do domostwa Jory czyli punkty z flagom wyniszczamy tam wszystko co się rusza i cieszymy się zwycięstwem

UWAGA!!! Nie wiesz gdzie zdobyć elitarną umiejętność "błogosławieństwo Niedźwiedzicy? jeśli tak to kliknij w TEN LINK

Misja 5: Odkrycie Krwawego Kamienia

Ta misja jest podzielona na kilka poziomów więc nie będę zamieszczał map. W każdym jest dokładnie podane co robić a przemiły Gadd dokładnie informuje nas gdzie mamy iść Misja jest ogólnie łatwa i szybko się ja robi. Co z mojej strony mogę dodać? Jedynie to jak do niej dojść bez walki. Otóż zostawiamy hero zaraz po wyjściu z miasta przy kapliczce wskrzeszeń i idziemy drogą uważamy jedynie na drobne "patrole" raptorów poza tym nie am tam większych niebezpieczeństw

Misja 6: Czas Bohaterów(Wielki niszczyciel)

Nic dodać nic ująć. Misja prosta jak w mordę strzelił. Jedyne co zaznaczę to OBOWIAZEK posiadania skilla "Odwrócenie Bólu" najlepiej dobrać do tego "Magiczne echo" i coś do przerywania. A teraz zastosowanie. Pozwalamy naszym hero zabawić się, jako że my powinniśmy mieć skille wyłącznie na  Boosa niszczycieli. Gdy już zostaje on sam zaczyna zasypywać nas różnego rodzaju przepięknymi skillami które zadają niebywale małą ilosć obrażeń (między 100 a 1000). Tak wiec śmiejąc się z jego słabości możemy w tak zwanym między czasie użyć magicznego echa nałożyć na niego wspaniałą klątwę i co? i czekać. Gdy tylko użyje jakiegoś długiego skilla, wtedy najlepiej umiejętnoscią "Ruszasz się jak Krasnolud!" przerywamy mu. Niszczyciel wścieknie się okazując nam swój wspaniały obszarowy atak. Jeśli mamy wtedy duchy czy miniony to tylko lepiej. ponieważ niszczyciel otrzyma 80pkt obrażeń za każdego kogo trafił. Tak więc jedna-2 takie rundy i biedny lawowy stwór leży i kwiczy. Gratulacje! Mamy 6 misji za które dostaniemy dużo Pkt dla danej frakcji. Zajęło nam to ledwie 30 min

CO do kolejnego titla czyli legędy północy. Niesttey nie mam żadnych niesamowitych sposobów na Dungi. Je po prostu trzeba zrobić . Podpowiem jedynie, ze moim zdaniem najlepiej jest ominąć Odłamki Orr na Hm oraz Katedrę Płomieni na Hm. Wtedy powinniśmy i tak nabić Legendę a najuciążliwsze misje zostawić sobie na kiedy indziej

Cóż to tyle jeśli chodzi o mój poradnik. Mam nadzieję, ze pomógł on zarówno starym jak i nowym graczom w przyjemnym i szybkim nabijaniu Speed Booków.
Pozdrawiam i życzę miłej gry!!!


http://www.fotofotki.pl/pliki_img/ui28k61wouz6sfqel5lv.png
http://www.fotofotki.pl/images/ekc3lkk1dvf4g11hv123.png



"Nie ma osoby, której nie mógłbym zabić w obronie własnej dumy."
"Pycha osłabia ziemię pod stopami zwycięstwa."
"Nie ważne jak silniej użyjesz obrony, bo silniejszy atak zdoła ją przebić."-Kuchiki Byakuya

Offline

 

#2 2011-08-30 20:21:56

 Don Hanzo

http://www.fotofotki.pl/images/vs900heegg2d1xx3e8j.png

Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 118
Punktów :   

Re: Poradnik Zuko- Eye Of The North: Speed Book

Dobra Robota


http://www.fotofotki.pl/images/3yga19afjghd7fino2py.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl